Marmuro akmens savybės. Panaudojimo paskirtys.

 

          Natūralus akmuo — marmuras yra plačiai naudojamas dėl didelio kiekio sudarytų marmuro kasimo karjerų. Mamuro panaudojimas yra labai įvairus, tad jį galima suskirstyti į dvi sritis: smulkintas akmuo; akmuo pagal matmenis. Į tokias bendras kategorijas suskirstytas akmuo. Smulkintas akmuo naudojamas įvairiems kelių tiesimo darbams, geležinkelio tiesimui ir kitiems panašaus pobūdžio darbams. Akmuo pagal matmenis vadinamas toks, kuris naudojamas statybose įvairiai apdailai, skulptūrų gamybai, paminklų produkcijai ir t.t. Tai yra, kuomet akmuo iškasamas, sprogdinamas, pjaunamas į tam tikro dydžio blokus, kurie toliau yra pjaunami į plonesnes plokštes arba tiekiami blokais. Ypač dažnai naudojamas vonios apdailai, laiptų bei grindų apdailai interjere. Eksterjere nerekomenduojama naudoti daugelio marmuro akmens atspalvių, tačiau, žinoma pasitarus su mūsų specialistais pateiksime informaciją apie galimus ir negalimus, rekomenduojamus be nerekomenduojamus natūralaus marmuro atspalvius.

 


 

          marmuro savybės:

Savybė Aprašymas
Porėtumas Marmuro porėtumas laikomas labai nedideliu, tačiau vis dėl to labai daug priklauso nuo pasirinkto akmens ir ypač nuo jo apdirbimo. Poliruotas akmuo be abejo turi minimaliausią porėtumo procentą lyginant su kitais apdirbimo būdais, galimais natūraliam marmurui.
 
Vandens sugeriamumas Marmuras — natūralus akmuo, kurio vandens sugeriamumas siekia apie < 0,5 - 1 %. Žinoma, yra keli akmens atspalviai, kurie turi kur kas didesnį sugeriamumą (pvz.: Rain Forest Green/Brown/Yellow apie 2 - 3 %).
 
Kietumas Marmuras nėra toks kietas akmuo kaip granitas, tačiau taip pat puikiai tinkamas daugeliui sričių. Pagal moso skalę, marmuro kietumas siekia apie 3 - 4 balus (MoH's).
 
Tankumas Marmuro vidutiniškas tankumas siekia netgi nuo 2.55 iki 2.7 Kg/cm3. Akmens tankumas iš tiesų labai didelis, o tai reiškia, kad akmens svyruoja kubinio metro gali sudaryti nuo 2,5 iki 3 t.
 
Atsparumas klimatizacijai Natūralus akmuo — marmuras laikomas atsparus įvairiems klimato pokyčiams, tačiau vis dėl to ne kiekvienas akmens atspalvis, rūšis, kilmė tinkama kito pasaulio regiono klimatizacijai, tad prieš renkantis reikėtų pasitarti su mūsų specialistais.
 
Blizgesys Marmuras iš tiesų poliruojant įgauna didelį blizgesį ir tai puikiai išsilaiko ne vienerius metus. Blizgesys įgaunamas poliruojant akmenį šlapiu arba sausu būdu. Nupoliruotas akmuo atrodo lyg veidrodis, atspindi šviesą, kontūrus šviesoje.
 
Apdirbimas Apdirbimo būdų šiuo metu galime pasiūlyti labai daug: poliruotas, matinis, degintas, sendintas, tašytas, grubiai gludintas, šlifuotas ir t.t.

          

          PASTABA: Ne kiekvienas marmuras tinkamas naudoti eksterjeruose, o taip pat ir interjere, kur akmuo susiduria su daug ir pakankamai griežtų faktorių. Virtuvės stalviršiams ne kiekvienas marmuras yra tinkamas, tad rekomenduojama pasitarti su mūsų specialistais prieš išsirenkant akmenį Jūsų apdailai.

             PRIEŽIŪRA: Įprastinė priežiūra yra labai paprasta. Kadieninis valymas vykdomas pasinaudojant drėgna kempinėle ar šluoste bei ph neutralų valiklį. Impregnavimas patartinas kas 12 - 24 mėnesius, priklauso nuo naudojamo impregnanto.


 

        marmuro panaudojimo sritys:

Interjeras Aprašymas Eksterjeras Aprašymas
Virtuvės stalviršiai Marmuras kaip virtuvės stalviršių apdaila nėra pats geriausias pasirinkimas, ypač kuomet galime rinktis granitą. Tačiau daugelis ne gali atsispirti marmuro akmens grožiui, struktūrai, tad yra keli akmens atspalviai, rūšis, kurie naudojami virtuvės stalviršių gamybai. Šiuo klausimu kreiptis į mūsų įmonės specialistus. Baseinų apdaila Kuomet rengiamas baseinas, sunku nuspręsti ką panaudoti baseino apdailai? Tuomet prieinama prie sprendimo naudoti  natūralų akmenį. Šiuo atveju marmuras iš ties tinkama medžiaga, ypač siekiant sukurti šiltų kraštų regiono aplinką. Kaip ir travertinas, taip ir marmuras dažnai naudojamas baseinų apdailai gaminti.
Vonios stalviršiai Marmuras vonios stalviršių gamyboje yra pirmaujanti žaliava. Iš ties labai populiaru naudoti marmurą ne tik vonios stalviršiams, bet ir likusiai vonios apdailai. Akmuo suteikia vonios kambariui itin paatebimą prabangą, o taip pat ir lengva priežiūra bei ilgalaikį naudojimo terminą. Skulptūros, fontanai Kalbant apie skulptūras, marmuras neabejotinai naudojamas akmuo šioje srityje. Akmuo lengviau apdirbimas nei granitas, o akmens sąndara leidžia sukurti neįtikėtiną produktą. Nuo senų laikų, fontainai, skulptūros gaminamos iš įvairaus natūralaus marmuro akmens.
Laiptų apdaila Granitas naudojamas dažnai tuomet, kur yra labai didelis žmonių srautas, tačiau vykdant apdailos darbus namuose, galima naudoti ir kito tipo natūralų akmenį: marmurą, smiltainį ir t.t. Tačiau siekiant visiško ilgaamžiškumo, tuomet granitas laiptų apdailai namuose kaip tik Jums. Laiptai eksterjere Siekiant išlaikyti lauko aplinkoje pastovų, gražų, nepakitusį vaizdą, tuomet rekomenduojame naudoti granito apdailą laiptų pakopoms. Šis akmuo yra atsparus klimato pokyčiams, įvairiems eksterjere galimiems faktoriams. Granitas ypač rekomenduojamas eksterjero apdailai.
Židinių apdaila Granitas naudojamas taip pat ir židinio apdailai kurti, nors žinoma taip pat labai plačiai naudojamas marmuras, travertinas, tačiau dažnai tenka dirbti ir granitu šioje srityje. Granitas atlaiko dideles apkrovas, o taip pat nebijantis ir karščio, tad puikiai tinkamas židinių apdailos gamybai. Lauko grindiniai Įvairios trinkelės plačiai naudojamos iš natūralaus akmens. Žinoma, jos brangesnės negu betoninės, tačiau suprantama, kad dizainas, vaizdas ir ilgaamžiškumas taip pat gerokai didesnis. Granitas plačiai naudojamas grindiniams ne tik trinkelių pavidalu, tai gali būti ir įvairių formų detalės iš poliruoto, deginto ir kito apdirbimo granito akmens.
Sienų apdaila Labai plačiai naudojamas granitas ir sienų apdailai. Plačiausiai naudojama tose vietose, kurioje formuojasi daugiau drėgmės, nei įprastose patalpose. Taip pat plačiai naudojamas sienelėms dengti virtuvėse ar panašaus pobūdžio patalpose. Granitas turi minimalų purėtumą, tad jo priežiūra išties paprasta. Fasadų apdaila Rečiau naudojamas granitas fasado apdailai dėl kainos santykio lyginant su kitos rūšies natūraliu akmeniu, kurie taip pat tinkami fasadams. Tačiau šios rūšies akmuo yra atsparus įvairiems klimato poveikiams, kaip saulės spinduliai, lietus, šalčio bei šilumos pokyčiams, tad ypač tinkamas šiai apdailai.
Grindų apdaila Grindų apdailos pasirinkimas labai priklauso nuo faktorių, aplinkos bei pastato paskirties. Renkantis grindų apdaila namuose, galima naudoti ne tik granitą. Tačiau pasirenkant apdailą didelį srautą turinčiose patalpose, tuomet rekomenduojame naudoti tik granitą, siekiant kuo didesnio naudojimo laikotarpio ir minimalios priežiūros. Granito akmens grindys labai tinkamos tokį srautą turintiems pastatams. Terasų apdaila Vėl gi, terasų apdailai galime naudoti įvairų akmenį: granitą, marmurą, travertiną ir kitą akmens rūšį, tačiau dėl granito savbių, rekomenduomas būtent šios rūšies akmens atspalviai. Jų gama dėl importo iš įvairių akmens šalių labai plati, tad tikrai yra galimybė pasirinkti tai ko Jūs pageidaujate.
Palangės interjere Palangių apdaila interjere gali būti naudojama iš įvairaus natūralaus akmens. Tinkamas granitas, marmuras ar kita akmens rūšis. Granitas dėl savo savybių palangių apdailai taip pat vienas iš labiausiai tinkančių apdailų. Palangės eksterjere Palangių apdaila eksterjere kiek daugiau reikalauja negu viduje, tad rekomenduojamas granitas šiuo atveju. Dėl savo savybių, jis nepraranda savo blizgumo, išvaizdos ir išlaiko tokią pačią būseną ne vieną dešimtmetį, tad puikiai tinkamas ekstejere.